Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Юбилейна изложба „Българийо, аз всичко тебе дадох…“ пред Народния театър „Иван Вазов“

Снимка: БГНЕС

Експозицията, организирана от Столичната община и Националния литературен музей, е по повод 170-ата годишнина от рождението на Патриарха на българската литература Иван Вазов (роден на 9 юли 1850 г.). До 26 юли в Галерията на открито пред Народния театър в София можете да се запознаете с основни моменти от житейската и творческата биография на Вазов, проследени в 28 документални пана. Специално място е отделено и на семейството му – на майката Съба Вазова, братята му – ген. Владимир Вазов, ген. Георги Вазов и д-р Борис Вазов. Снимки, ръкописи, кореспонденция, спомени от роднини и съвременници допълват визуалния разказ за забележителната литературна и обществена дейност на Иван Вазов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Търсят възможности за противодействие на младежката агресия чрез култура

Дискусия за ролята на културата като средство за противодействие на насилието и младежката агресия организират "Гьоте институт"- България и Сдружение "Фабрика за идеи" от 16:00 г. до 18:00 ч. в "Гьоте институт" в София. Отворената дискусия с вход..

публикувано на 25.02.25 в 09:05

Представят анализ на състоянието на Въоръжените сили на България

В рамките на Годишната конференция на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов, днес ще бъде представен "Анализ на състоянието и подготовката на Въоръжените сили през 2024 г.". Сред участниците в заседанието ще е министърът на отбраната Атанас..

публикувано на 25.02.25 в 07:30

Очаква се повишаване на температурите

Във вторник , 25 февруари, минималните температури ще са между минус 5 и 0°, на североизток и до минус 11°. В София ще е около минус 3°. Сутринта край реките са възможни мъгли. През деня слаби превалявания от дъжд ще има на места в югозападните..

публикувано на 24.02.25 в 18:45