Стартира нова онлайн платформа за привличане на българи от чужбина - "Bulgaria wants you" ("България те иска"). Тъй като тя е преведена и на английски, от нея могат да се възползват и чужденци, желаещи да се установят в България.
Платформата ще предлага информация за начина на живот в по-големите общини, както и ще дава предложения за работа. разполага и с калкулатор, който позволява да се изчисли колко би струвал живота в конкретен български град.
Основната цел на създателите е да покажат, че България е по-привлекателно място за живеене, отколкото е била преди 30 години, когато много млади хора са се отправили на Запад в търсене на по-добър живот.
Освен за възможностите и начините да се остане в България, в един от въвеждащите си текстове платформата споделя информацията, че над 100 000 българи от чужбина се върнаха само през март 2020 г., както и, че българските емигранти са най-големият чуждестранен инвеститор у нас с над 1 млрд евро годишно. Като плюс се посочва и, че българите сме трети в света по брой на IT специалисти на глава от населението и, че България е от страните в Европа с най-бърза интернет връзка.
"Обединихме бизнеса и местната власт, за да ти помогнем да намериш своята причина да се върнеш или да останеш у дома. България има бъдеще и то зависи и от теб. Не знаем дали ще останеш, но ще съжаляваш, ако не опиташ!" - е друг слоган на инициативата "България те иска".
Театралното представление-мюзикъл "Преселници" по едноименния роман на Константин Петканов ще бъде представено в София на 21 март на сцената на кино-театър "Влайкова". Спектакълът се организира с подкрепата на Културно-просветното дружество за връзки..
Министерството на туризма организира широкомащабна международна рекламна кампания в каналите National Geographic и 24 Kitchen, част от групата на The Walt Disney Company и Warner Bros. Телевизионната реклама за промотиране на България като..
За поредна година България участва в инициативата Световна седмица на парите. Това е 13-то издание на Глобална кампания за повишаване на финансова грамотност на ученици у нас и продължава до 23 март. Организатор е Международната мрежа за финансово..
Чакаме македонската страна да реши дали има нужда да бъдат взети още 10 души от пострадалите при пожара в Кочани. Това каза президентът Румен Радев..
Тежко остава състоянието на 14-те пострадали при трагичния инцидент в Република Северна Македония, които са настанени за лечение в България, съобщи..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина удължи до 31 март 2025г. срока за подаване на номинации за престижната награда "Българка на годината –..