Да се изгубиш между история и съвременност, да спреш или – още по-добре – да върнеш времето назад… Сигурно на всеки се е случвало да си пожелае среща с миналото, без да напуска настоящето. Все още има такива кътчета в България. Сред тях е село Бръшлян, в Странджа планина. Намира се на 15 км от гр. Малко Търново и на малко повече от 60 км южно от Бургас.
Заради десетките старинни къщи, запазени в автентичния си вид, селото е обявено за архитектурен и исторически резерват.
Как са строени къщите в с. Бръшлян (най-старата е от XVII в.), какъв е бил битът на хората и какви забележителности ще се разкрият пред вас, ако го посетите, можете да научите от колоритния разказ на Венета Николова ТУК
Точно преди 100 години, на 12 септември 1924г. започва освещаването на храм-паметника "Св. Александър Невски" , построен "в знак на признателност към руския народ за Освобождението на България от османско иго през 1878 г.", по идея на българския..
В съзнанието на българите, които пазят и почитат паметта на предците си, датата 6 септември е символ на обединението на изстрадалия ни народ, съхранил вярата и идентичността си през петвековния османски гнет. След Освобождението в края на..
Изложбата "Пафтите – вселена от знаци" на Регионалния исторически музей в Русе гостува на Бургас до края на октомври. В експозицията в Етнографския музей на ул. "Славянска" 69, могат да бъдат видени над тридесет образци на ювелирното изкуство...