Три четвърти от заетите у нас сменят местоработата си заради ниско възнаграждение, показва проучване на трудовия пазар на Българската търговско-промишлена палата и Института по философия и социология на БАН, предава репортерката на БНР Наталия Ганчовска.
Други важни фактори за смяна на работното място са стресът, авторитарното ръководство, непризнаването на приноса на работника и лошото отношение на ръководителя.
Текучеството на работна сила е най-голямо в преработващата промишленост, строителството, хотелиерството и ресторантьорството.
Проучването е проведено сред 2460 работещи българи, 750 работодатели и бизнес организации и 250 бюра по труда.
В брой 28 на предаването слушайте: За да опазим идентичността си, е необходимо да се върнем към човешките ценности – интервю с адвокат Нуредин Нурединай, представител на българското национално малцинство в Албания; Италианецът..
Кандидати за председател на Върховния административен съд (ВАС) отново няма, предаде БТА. Пленумът на Висшия съдебен съвет проведе заседание при повторен опит да бъде избран ръководител на институцията. Процедурата се провали при първия опит, защото за..
От 30 март 2025 г. нов директен полет ще свързва София и Пиза, Италия. В съобщение на столичното летище се уточнява, че полетите ще се осъществяват от нискотарифната авиокомпания Ryanair. Те ще се изпълняват три пъти седмично – всеки вторник, четвъртък и..
В програмата на 27 ноември поставяме фокус Ньойския договор, от чието подписване се навършват точно 105 години. Ноември е месецът, в който е учредена и..
Real Estate Business Forum "Стандарти на бъдещето в средата ни на живот" ще събере днес експерти в София. Акцент в дискусиите ще е пазарът на..
От 30 март 2025 г. нов директен полет ще свързва София и Пиза, Италия. В съобщение на столичното летище се уточнява, че полетите ще се осъществяват от..