Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Остават палатковите лагери на трите столични кръстовища

Снимка: БГНЕС

И днес затворени за движение остават кръстовищата на “Орлов мост”, при СУ “Св. Кл. Охридски” и в т.нар. триъгълник на властта.

Движението в района на румънското посолство се осъществява нормално след блокирането му за кратко снощи от демонстриращите против властта.

По бул. “Цар Освободител“ вече се разхождат пешеходци, а край шатрите на протестиращите са разпънати транспаранти с надписа “България не е каквато трябва да бъде“.

Хората от трите палаткови лагери разказаха пред репортер на БНР, че нощта е преминала без напрежение и провокации. Те заявиха и решимостта си да продължат блокадите, докато не получат двете искани оставки – на премиера и на главния прокурор.

Трийсет и осмият поред протест ще започне тази вечер под прозорците на властта.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Искра Михайлова

"Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата реактора за АЕЦ "Белене"

Партия "Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата руски реактора, предназначени за АЕЦ "Белене". "АЕЦ "Белене" е един от най-напредналите проекти за ядрена централа в Европа и ние имаме възможността да бъдем сред първите държави,..

публикувано на 12.02.25 в 13:56

Германия депортира 7 бежанци в България

Германската провинция Северен Рейн-Вестфалия извърши първи чартърен полет за депортация на бежанци, съобщи bTV.  На полета е имало 7 млади мъже от Афганистан и Сирия. Те нямат криминални прояви. Депортацията е по силата на Дъблинското..

публикувано на 12.02.25 в 12:50

Българите са масово недоволни от получаваните заплати, ¼ са работещи бедни

94% от работещите в България не са доволни от размера на възнаграждението си. Това показва анкета на синдиката "Подкрепа“ за заплащането на труда в страната. 91 на сто от запитаните в представителното проучване посочват, че получават чист..

публикувано на 12.02.25 в 08:45