Бегачи от три континента -– Европа, Азия и Африка, се включиха в третото издание на „Луковит рън“, което се проведе на 16 август, съобщи сайтът atletikabg.com. В шосейното бягане от 8.8 км от центъра на град Луковит, Северозападна България, до пещера Проходна участваха над 60 бегачи от България, Индия, Уганда, Германия, Ейре, Великобритания, Бангладеш и Португалия. В оспорвана битка при мъжете победител стана Исмаил Сенанджи (Уганда), който пробяга дистанцията за 29:39 мин., а при жените - българката Милица Мирчева с 32:54 мин.
Състезанието, което е от веригата „Рън България“, се проведе с подкрепата на Българската федерация по лека атлетика.
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и култура (ЮНЕСКО). Посветен е на опазването на езиковото и културното многообразие по света и се..
В петък минималните температури ще бъдат между минус 20° и минус 5°. В София ще е около минус 13°. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от север-североизток. Температурите ще са в широки граници...
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния преподавател по история и география във Френски лицей "Виктор Юго" в София; На гости на българската..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..