В специалната глава, посветена на омбудсмана, в проекта на ГЕРБ за нова конституция, институцията на обществения защитник се изпразва от съдържание.
Пред БНР, омбудсманът Диана Ковачева, коментира, че отнетите правомощия превръщат омбудсмана във фигурант и лишават гражданите от защита. Според новите текстове омбудсманът няма право да се намесва когато некоректни работодатели, частни съдебни изпълнители, фирми за бързи кредити, колекторски фирми нарушават основни права и свободи на гражданите, поясни Диана Ковачева.
Тя изтъкна, че в момента институцията в България се ползва от най-високия възможен правозащитен статут А. В критиките си към проекта Ковачева обърна внимание, че се въвежда индивидуалната конституционна жалба, но гражданите не са споменати като субект, който може да сезира Конституционния съд.
Сняг вали над по-голямата част от страната страна, видимостта на Троянския проход е до 30 метра, а на Прохода на Републиката – до 50 метра, съобщиха от Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ). Обилен е снеговалежът по автомагистрала "Струма" в..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес продължава да се пише. В "България днес" специален гост е журналистът Тодор Токин, който в продължение на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..