122 са новите случаи на Covid-19 за последното денонощие при направени 5145 PCR теста, сочи Единният информационен портал. От началото на пандемията броят на заразените с коронавирус достигна 17 435.
Процентът на заразените за последното денонощие спрямо броя на направени тестове спадна до 2,37%, след като през предходните две денонощия бе над 4 на сто. 753-ма са хоспитализираните пациенти. 60 от тях се намират в интензивни отделения.
Излекуваните през последните 24 часа са 178, с което общият им брой от началото на пандемията е 12 475. Починали са 9 болни, като общият им брой от началото на пандемията достигна 701.
В петък времето ще бъде предимно облачно, преди обед на места в низините ще има и мъгли. На отделни места, главно в Южна България, ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, в София – 2°, а максималните – между 6° и 11°, в..
Няма да има ново броене на бюлетините от последните парламентарни избори от октомври 2024 г. Централната избирателна комисия се събра днес на заседание, след като вчера Конституционният съд разпореди да се изчислят наново резултати от парламентарните..
В брой 40 на предаването ви предлагаме : Във вълшебния свят на "Вазовчетата" и българския език във Франция – интервю с Янета Димитрова, преподавател в БНУ „Иван Вазов“ в Париж и отговорник за Международния литературен конкурс "Вълшебното..
Днес от 16:00 часа в Галерията на открито в Градската градина на София се открива документалната изложба "Възкресение на Свободата". Изложбата е посветена..
Няма да има ново броене на бюлетините от последните парламентарни избори от октомври 2024 г. Централната избирателна комисия се събра днес на заседание,..
В брой 40 на предаването ви предлагаме : Във вълшебния свят на "Вазовчетата" и българския език във Франция – интервю с Янета Димитрова,..