Григор Димитров достигна четвъртфинала на мастърс турнира в Рим

В Рим най-добрият български тенисист Григор Димитров успя да се класира за втори път в кариерата си за четвъртфинала на местния тенис турнир от сериите „Мастърс 1000“.
На червените кортове поставеният под №15 българин губеше със сет и пробив в следващия, но направи обрат срещу участващия с „уайлд кард“ представител на домакините Яник Синер. Димитров победи с 4:6, 6:4. 6:4 и е сред най-добрите осем във Вечния град за първи път след 2014 г., когато отстъпи на полуфинала срещу Рафаел Надал.
Следващият съперник на Димитров се определя в мача между Денис Шаповалов (Канада) и Юго Умбер (Франция).