Започна обявеното за днес Велико народно въстание IV в центъра на София. Протестиращите настояват за оставката на правителството и главния прокурор Иван Гешев. Спряно е движението по бул. "Цар Освободител" в така наречения „триъгълник на властта“. Към 17 ч. обстановката е спокойна. Наблюдава се засилено полицейско присъствие в района, предават репортерите на БНР.
Протестно автошествие срещу управлението на страната се провежда и в Русе, където е блокирано движението на кръгово кръстовище в района на ГКПП "Дунав мост".
Участниците скандират: "Всеки ден ще е така до оставката!". Част от тях носеха фланелки с надпис "Мутри, вън!" и "Русе иска оставка!". Те заявиха, че блокадата ще остане до 18.00 часа тази вечер.
Българите по света също се обявяват в подкрепа на протестите в България. За днес протестни акции са обявили българите в Хага и Лондон, утре - в Манхайм, Кьолн, Хамбург, Мюнхен, Брюксел, Лондон и Монреал. Българите, живеещи в чужбина, са направили общ клип, в който задават на различни езици въпросите към правителството и прокуратурата, зададени от Мониторинговата група по демокрация, върховенство на закона, и основни права (DRFMG) към Европейския парламент. Проектът цели да покаже нетърпимостта на българите към срастването на мафията с държавата, липсата на правосъдие, зависимите медии, присвояване на средства от европейски фондове за лични облаги.
Лидерът на гражданската платформа Изправи се.БГ Мая Манолова призова за оставката на премиера Бойко Борисов утре, ден преди изслушването в Европарламента на доклада за корупцията в България. Тя заяви, че България само имитира борба с корупцията и това се знае добре от евроинституциите и в европарламента. Това предаде кореспондентът ни Кирил Фалин от Кюстендил, където бе Манолова за местния Празник на плодородието.
"Все още не се е събрала критична маса от хора, за да се постигне промяна". Такова мнение изказа в ефира на БНР журналистът Мартин Карбовски. Той прогнозира, че ГЕРБ отново ще спечелят парламентарните избори: "Системата ГЕРБ проникна в цялата държава". Според него, за да се направи фронт срещу олигархията и кражбите на политическата класа, трябва да се направят дори идеологически компромиси, но не безпринципни.
Протеста в развитие следете ТУК.
Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..
Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..
Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
На 16 февруари Радио България отбеляза 89-години от своето начало. И през 1936 и през 2025 година е бил неделя, а историята и тогава и днес..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..