Годишнината от създаването на ТПК се отбелязва с фестивали в 8 български градове, като акцентът е поставен върху способностите и възможностите на хората с увреждания да бъдат приобщени пълноценно в обществото. Заключителното събитие е на 13 октомври 2020 г., в Банкя, в сградата на Националния профилактично-възстановителен център „Жеравна“ към Националния съюз на трудово-производителните кооперации. Там гостите могат да се запознаят с фотоизложбата „125 години ТПК", която проследява дейността на кооперациите, тяхното развитие и участие в социално икономическия живот на страната, както и като носители на най-прогресивния социално ориентиран модел на труд в настоящето.
След официалната част, мероприятието продължава в Централния парк на Банкя, където хора с увреждания ще сформират спортни двойки със здрави хора, за да изминат заедно кратък маршрут.
Програмата ще приключи с инициативата „Готвим заедно“, с приготвяне на типично за региона ястие.
След големия господски празник Успение Богородично, Рождението на Божията Майка е на особена почит в България. Църквата ни го отбелязва на 8 септември, заедно с гръцката православна църква, а останалите поместни православни църкви почитат празника на..
Находките от археологическите разкопки на Козарева могила – селище от V хил. пр. пр.н.е., се превърнаха в истинска сензация още през 2014 година, когато за пръв път бяха представени пред широката публика. Сред изящните експонати се открояват..
На 6 септември 1885 г. България отново става единна държава. В интервю за Радио България професорът от Софийския университет "Св. Климент Охридски" Иван Илчев разказа за факторите, които са довели до Съединението, когато Княжество България и..