Антъни Иванов с престижна победа на 200 м бътерфлай

Българският плувец Антъни Иванов спечели коронната си дисциплина 200 метра бътерфлай на силния турнир в Грийнсбъро (щат Северна Каролина, САЩ) и записа трето време в комбинираното класиране на плувния US Open. Надпреварата на голям басейн се провежда едновременно в девет града, заради предпазните мерки срещу коронавируса, да не се събират много състезатели на едно място – максимум по стотина, съобщи BGSwim.com.

Антъни плува за 1:58,51 минути, с което влезе в топ 20 на световната ранглиста на дисциплината. Преди това Иванов плува 400 м. свободен стил и завърши трети (3:57,14 мин.).