Румънка е единствената жива силистренка, посрещнала преди 80 години българските войски след подписването на Крайовската спогодба (7 септември 1940 г.). Не знаела и думичка български. Женика Опрева навърши 102 години, съобщава БНР-Радио Шумен.
Родена е в град Галац, на 19 ноември 1918 г. - в края на Първата световна война, когато в цяла Европа вилнее „испанската инфлуенца”. Баща й изчакал десет дни, преди да я регистрира. Така по документи рожденият й ден е на 29 ноември.
Вече като девойка Женика се влюбва в български моряк, родом от Алфатар. Така през лятото на 1940 г. се преселва в Силистра. За историята и живота на 102-годишната силистренка, прочетете и чуйте ТУК.
Талантливият млад художник Недислав Пеев, диагностициран с 90% аутизъм, от днес разполага със собствена галерия в Добрич. Благодарение на непрестанната борба на майка му Камелия Тодорова момчето вече фигурира като "художник" в Агенцията по..
Пет центъра за образователни, социални и здравни услуги ще бъдат разкрити в малки населени места по програмата "Поощряване на справедливостта: Здраве и приобщаващо образование за всички – ЗОВ 2", финансирана чрез Българо-швейцарската програма за..
В събота ще бъде предимно облачно със слаби валежи от дъжд, който на отделни места в северните райони ще се примесва със сняг. Почти без валежи ще бъде в Югоизточна България. В сутрешните часове на много места в равнините и низините ще има мъгла...
Днес от 16:00 часа в Галерията на открито в Градската градина на София се открива документалната изложба "Възкресение на Свободата". Изложбата е посветена..
Талантливият млад художник Недислав Пеев, диагностициран с 90% аутизъм, от днес разполага със собствена галерия в Добрич. Благодарение на..
Днес следобед вторият хеликоптер за оказване на спешна медицинска помощ по въздуха кацна в България, съобщи здравното министерство. Той ще бъде..