Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българският премиер изрази съболезнования за кончината на патриарх Ириней

Снимка: БГНЕС-архив

Премиерът Бойко Борисов изпрати съболезнователен адрес до президента на Сърбия Александър Вучич и до сръбския премиер Ана Бърнабич по повод кончината на сръбския патриарх Ириней, съобщи правителственият пресцентър.

"Това скръбно събитие е огромна загуба, не само за Сръбската православна църква, но и за целия сръбски народ", изтъква Борисов.

Българският премиер припомня приноса на сръбския патриарх Ириней за утвърждаване сътрудничеството между различните вероизповедания в региона, за да живеят в мир и благоденствие.

"Той ще остане и в нашата памет като уважаван висш духовник", пише още в съболезнователния адрес.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Слънчева, но студена неделя

През нощта над по-голямата част от страната ще е предимно ясно. Временни увеличения на облачността ще има главно над западните райони. Ще е студено с минимални температури между минус 14° и минус 9° , на места в североизточните райони до минус 16°, за..

публикувано на 22.02.25 в 17:50
Протест на

Правителството категорично осъди поругаването на сградата на ЕК

Чрез пост във "Фейсбук" от правителството категорично осъдиха поругаването на сградата на Европейската комисия в България. "Нападенията срещу институции, независимо дали национални или европейски, са недопустими и противоречат на принципите на правовата..

публикувано на 22.02.25 в 16:31

Божана Димитрова на 85: Радиото трябва да е еталон за чист български език

Известната радиожурналистка, позната сред широката аудитория като водеща на знаковото предаване на БНР "Разговор с вас" Божана Димитрова отбелязва днес 85-ата си годишнина.  В интервю за БТА тя сподели, че след толкова много години работа пред..

публикувано на 22.02.25 в 15:15