От 1 януари 2021 г. българските граждани ще могат да влизат и пребивават без виза във Великобритания краткосрочно при престой до 6 месеца, съобщи българското Министерство на външните работи. В този период те ще могат да влизат многократно за туризъм, участие в срещи и конференции, кратки курсове, но не и да живеят постоянно, да работят или да имат достъп до обществени фондове.
По информация на българското посолство в Лондон сънародниците ни, които възнамеряват да пребивават за период, по-дълъг от 6 месеца, с цел работа, обучение или да се установят да живеят на Острова, ще трябва да кандидатстват за виза. Кандидатстването е възможно през правителствения сайт на Великобритания - ТУК.
По информация на британските власти за български граждани са открити следните имиграционни маршрути за работа и обучение:
Съгласно новите правила за влизане във Великобритания, от 1 октомври 2021 г. за гражданите на ЕС, ЕИП и Швейцария ще се изисква паспорт за пътуване до страната.
Българските граждани, получили „статут на уседналост“ или „временен статут за уседналост“, ще имат право да влизат само с лична карта поне до 31 декември 2025 г.
Забраната за чужди граждани да влизат в САЩ от определени страни остава. Тя се отнася за пътници, преминавали транзитно или пребивавали през последните 14 дни във Великобритания (без отвъдморските й територии), Ирландия, Бразилия, Австрия, Белгия,..
Извънредната епидемична обстановка се удължава до 30 април. Правителството е одобрило решението, а премиерът Бойко Борисов разпореди на здравния министър да изготви заповед с ясно разписани срокове за поетапното разхлабване на мерките. Относно работата..
Клип за промоция на тракийското вино е заснет като важен елемент от проект на Българската асоциация на производителите и износителите на вино за промотиране на българското вино, и по специално виното от Тракийската низина. Клипът се разпространява в..
Днешният свят е неразривно свързан с технологиите, и все повече деца прекарват време пред електронно устройство, независимо дали го използват за обучение..
Немалко страници от богатата история на най-старата електронна медия у нас съхраняват сведения за излъчваните, в началото изцяло на живо, специализирани..
На 25 януари 1935 г. министър-председателят Пенчо Златев изпраща до цар Борис III Наредбата закон за радиото и тя е подписана още на следващия ден. Така..