Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Остава висок процентът на новите случаи на Covid-19

Снимка: БТА

739 са новите регистрирани случаи на Covid-19 в България (близо 38%) от направените 1965 PCR теста през последните 24 часа, показват данните на Единния информационен портал за коронавируса към 00:00 часа на 30 ноември.

Броят на активните случаи в страната е 90 078. В болница са 6 869 пациенти, 430 от които се намират в интензивно отделение. Излекувани са 815, починали са 65 души.

От началото на епидемията у нас са потвърдени 142 486 случая на Covid-19, като общият брой на преболедувалите коронавируса вече е 48 594, а този на смъртните случаи - 3 814.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Васил Терзиев и Екрем Имамоглу ще открият B40 в София

Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж", а фокусът на българското..

публикувано на 19.02.25 в 17:54

Влак на българска жп компания катастрофира в Румъния, има жертва

Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал  началник-влакът на частната българска компания, който е румънски гражданин.  По информация на румънската..

публикувано на 19.02.25 в 16:03

Изкуственият интелект създава нова реалност за работодатели и работници

В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората с висока квалификация и с по-високо заплащане. Най-малко засегнати са работните места, които..

публикувано на 19.02.25 в 13:50