Националът ни за Купа „Дейвис“ Адриан Андреев се изкачи с 49 позиции в световната ранглиста на тенисистите и от днес е на рекордното за него 573 място.
С новото си класиране, 19-годишният софиянец вече е четвърта ракета на България. Григор Димитров, за когото сезонът отдавна приключи, е 19-и.
Роден през 2001 г., Адриан Андреев постига първите си сериозни успехи още на 11-годишна възраст. През 2012 г. той печели международния турнир в Рим за младежи до 12 години, който е от календара на Тенис Европа. На 15-годишна възраст дебютира на ниво АТР, когато участва в квалификациите на турнира в Метц.
През 2017 Андриан печели престижния младежки турнир "Еди Хер" на двойки. На ниво юноши Андреев има победа на US Open при двойките за 2018, а през октомври българинът грабва сребърния медал от олимпийските игри при младежите в същата надпревара. Тогава това го изстрелва до рекордното за него четвърто място в световната ранглиста при тенисистите до 18-годишна възраст.
За трета поредна година расте броят на младите лекари, които искат да останат в България след завършването си. Това показват резултатите от анкета сред 224 български абсолвенти от Випуск 2024 на Медицинския факултет към Медицински университет-София. 74,3%..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и култура (ЮНЕСКО). Посветен е на опазването на езиковото и културното многообразие по света и се..
В петък минималните температури ще бъдат между минус 20° и минус 5°. В София ще е около минус 13°. През деня ще е предимно слънчево. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от север-североизток. Температурите ще са в широки граници...
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..
Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава..