Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Започват доставките на азерски газ за България

Снимка: архив

От 31 декември 2020 г. България започва да получава природен газ от Азербайджан. До 1-ви октомври 2021 г. суровината ще преминава през временната точка на доставка – „Неа Месемврия“ в гръцката газопреносна система. След това синьото гориво ще минава през междусистемната газова връзка на България с Гърция – IGB Комотини-Маказа.

По договор „Булгаргаз“ годишно ще получава 1 млрд. куб. м природен газ от находището „Шах Дениз 2“ за срок от 25 години, предаде БТА. Сделката е сключена в изпълнение на политиката на българското правителство за диверсификация на източниците и маршрутите за доставка на природен газ и за гарантиране сигурността на доставките и постигане на конкурентни цени за българските потребители. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Стартира Black Sea Route - велотур от Констанца до Резово

Груповият велосипеден тур по туристическия маршрут "Черноморски път" Black Sea Route Epic 2025 стартира днес. Група от над 30 велосипедисти ще премине за десет дни по крайбрежните горски, полски, каменисти и песъчливи пътеки от центъра на най-големия..

публикувано на 26.04.25 в 07:00
Папа Франциск и Росен Желязков

Росен Желязков е начело на българската делегация на погребението на папа Франциск

Премиерът Росен Желязков оглавява българската делегация за участие в траурната церемония за погребението на папа Франциск днес в Рим, Италия, съобщиха от пресслужбата на кабинета. В състава на делегацията са още вицепремиерът и министър на транспорта и..

публикувано на 26.04.25 в 06:00

България днес - 25 април 2025 г.

В "България днес" на 25 април слушайте: 01:44 Актуална информация от страната и българите по света 07:19 Прогноза за времето 13:13 За българите в Албания и Косово – ново издание осветлява..

публикувано на 25.04.25 в 19:00