Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България с искане за 40 изборни секции в 35 града в Германия

Посолството на България в Берлин
Снимка: архив

България е подала искане към Външното министерство на Германия за разрешение за отварянето на 40 изборни секции в 35 града в страната.
За първи път има вероятност да се отворят толкова изборни секции за българите, живеещи на територията на федералната република, предаде от Берлин кореспондентката на изданието „Клуб Z“ Капка Тодорова.

В Берлин се търси разрешение за 4 секции – 3 в посолството и една в културния институт.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Индийско-българската бизнес камера: нуждаем се от внос на работници от Индия

Демографският проблем е основен за България и от неговото разрешаване зависи дали страната ще продължи да расте икономически, за да се изравни по стандарт с останалите държави в ЕС. Единственото възможно решение за липсата на квалифицирани и..

публикувано на 09.02.25 в 09:08

Варненската опера кани подвластните на Купидон да си подарят музикална вечер

Денят на влюбените има специално място в програмата на Варненската опера. Точно на 14 февруари публиката ще гледа великата музикална любовна история за китайската принцеса Турандот, в едноименната опера на Пучини. В ролята на принц Калаф е тенорът..

публикувано на 09.02.25 в 08:10

Библиотеката в Ямбол с кампания "Да четем за България"

По повод наближаващият Национален празник – 3 март и 147 години от Освобождението на България от Османско владичество, Регионалната библиотека в град Ямбол провежда кампания  "Да четем за България". Инициативата е насочена към читателите на възраст..

публикувано на 09.02.25 в 06:55