„Костите на цар Самуил и на последните двама царе от Първото българско царство са затворени в подземията на Византийския музей в Солун. За гърците тези мощи нямат никакво значение. Време е отново да направим постъпления пред нашата южна съседка те да бъдат пренесени у нас“, казва за БТА археологът проф. Николай Овчаров.
„Мястото на тези мощи е в родината им – България, така ще се изпълни и заветът на техния откривател, гръцкия археолог проф. Николаос Муцопулос“, призовава Овчаров.
В България, когато заговорим за човек с лош късмет, често казваме: "Ех, какъв е Марко Тотев!". Но кой всъщност е Марко Тотев и как името му се е превърнало в нарицателно за човек, на който късметът все му изневерява? "Това е..
По отношение на възнагражденията в бюджетния сектор е нужен изцяло нов подход, счита президентът на КТ "Подкрепа" Димитър Манолов. Пред БТА Манолов изтъкна, че сегашният модел на заплащане е изключително погрешен. В предходни варианти на бюджета,..
Фотоизложбата "Една подадена ръка. Твоята" насочва вниманието към нелеката съдба на изоставените кучета в София и провокира столичани да осиновят домашен любимец. Инициативата е на столичното общинско предприятие "Екоравновесие" и доброволческото..
В България, когато заговорим за човек с лош късмет, често казваме: "Ех, какъв е Марко Тотев!". Но кой всъщност е Марко Тотев и как името му..
Стотици хора изпратиха в последния му път Марин Маринов – загиналият в Газа служител на ООН. На поклонението в храма "Св. Николай Чудотворец" в Ямбол..
Няма данни за пострадали български граждани при земетресението в Мианмар, което предизвика рухването на небостъргач в тайландската столица Банкок,..