Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Без карантина за българи и постоянно пребиваващи при влизане в България след отрицателен PCR-тест

Снимка: ЕПА/БГНЕС
От 2 февруари до 30 април влизащите в страната български граждани и лицата със статут на постоянно, дългосрочно или продължително пребиваване на територията на България и членовете на техните семейства, които не представят документ за отрицателен резултат от проведен до 72 часа преди влизането у нас PCR-тест, се поставят под карантина за срок от 10 дни.
Карантината може да бъде отменена при отрицателен резултат от PCR-тест, извършен 24 часа след пристигането в България. Карантината се отменя до 24 часа от предоставянето на документа. Това гласи заповед от днес на здравния министър Костадин Ангелов.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Луковмарш 2022

Протест срещу еврото и националистически марш в София

Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за герой от Първата световна война ген. Христо Луков , който по-късно като министър на отбраната..

публикувано на 22.02.25 в 09:26

Животът на траките и откритията на родните учени – на фокус в "Долината на тракийските царе"

"Траки, вино и култура" – е темата на семинар в археологическия комплекс "Долината на тракийските царе" близо до Казанлък, който събира на 22 февруари учени и изследовател от цяла България. Това е девето издание на научния форум, а..

публикувано на 22.02.25 в 08:25

България днес - 21 февруари 2025 г.

В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването  на езиковото и културното многообразие от два различни ъгъла – имигрантите в България и българите в чужбина.  Мечтата на три поколения..

публикувано на 21.02.25 в 19:00