Транзитно преминаващите през територията на Румъния граждани, пристигащи от държави от така наречената жълта зона, включително и България, с лично превозно средство, са освободени от изискването за представяне на отрицателен RT-PCR тест. Това съобщи българското външно министерство, като се позова на Министерството на външните работи на Румъния.
От 6 март 2021 г. Букурещ въведе изискването всички транзитно преминаващите през територията на Румъния и пътувщите с обществен транспорт, независимо по суша или по въздух, трябваше да представят отрицателен PCR тест, направен до 72 часа преди качване в превозното средство.
Второкурсничката в Американския университет в Благоевград Стефания Алексова е една от жертвите на пожара в дискотеката в Кочани. Тя е родена в македонския град, станал сцена на трагедията, при която загинаха 59 души, а 155 бяха ранени. Изключително..
Четиринайсет души, пострадали при пожара в дискотека в македонския град Кочани, са приети на лечение у нас, съобщи на брифинг директорът на спешната болница “Пирогов” д-р Валентин Димитров. Скръб и съпричастност след трагедията в Кочани Осем от..
Тридневни протести с искането за по-добри условия на труд ще се проведат от днес в психиатричните болници и отделения в цялата страна. Според д-р Цветеслава Гълъбова, директор на Държавната психиатрична болница "Св. Иван Рилски", психиатричната..
Чакаме македонската страна да реши дали има нужда да бъдат взети още 10 души от пострадалите при пожара в Кочани. Това каза президентът Румен Радев..
Шестима жители на град Кочани от Северна Македония пътуват към болница "Пирогов" в София, за да дадат кръв. Те са с рядката кръвна група А, отрицателен..
Вносът на работна ръка от държави извън ЕС е рекорден, но не покрива нуждите на бизнеса. От началото на годината само за сезонна заетост са..