Гласуването в изборния ден започва в 7:00 часа местно време в присъствието на повече от половината членове на избирателната комисия. Като час за приключване от ЦИК посочват 20:00 часа, но не по-късно от 21:00 часа. В част от държавите изборният ден ще приключи по-рано от 20:00 часа заради вечерни часове, въведени от властите като противоепидемична мярка.
В изборното помещение не се допускат разговори от присъстващите на език, различен от българския. Членовете на СИК не могат да носят отличителни знаци на партия, коалиция или инициативен комитет и да участват в предизборна агитация.
Избирателят може да изрази своя вот само със знак „Х“ или „V“, поставени с химикал, пишещ със син цвят.
В случай че срокът на валидност на личната карта или паспорта на гласуващия е изтекъл в периода от 13 март 2020 г. включително до датата на изборите, избирателят се допуска до гласуване.
Българските граждани с избирателни права, които не са включени в списъците за гласуване извън страната, се дописват на ръка от СИК и се допускат до гласуване, след представяне на документ за самоличност и декларация по образец. Декларацията е налична на уеб сайта на Централната избирателна комисия, в секция "Изборни книжа", като Приложение № 22 - НС.
Ако избирателят покаже своя вот или го заснеме, бюлетината му не се пуска в избирателната кутия и той не се допуска до повторно гласуване.
Неграмотността не се смята за основание за гласуване с придружител.
Сънародничката ни Доли Михайловска, която живее в Бразилия, открива днес самостоятелна изложба в Сао Пауло, предаде БТА. Експозицията, кръстена "Между редици и интервали. Фрагменти от самите нас" ще бъде официално открита между 15:00 и 19:00 ч. в..
Две възпитанички на Българското училище “Св. св. Кирил и Методий” в Йордания представиха страната ни на събитие в своето училище “Хади ал Мухаммади” в Аман. На снимката, публикувана на фейсбук страницата на българското училище, се вижда, че..
Будител – човек, който със своите действия, идеи или творчество пробужда духа на народа, съхранява и разпространява националното самосъзнание, култура и образование. В Българската история това понятие се свързва най-често с периода на Възраждането..