Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът Румен Радев и посланикът на Германия Кристоф Айххорн:

Българите в Германия са фактор за трансфер на нови знания и умения

Снимка: m.president.bg

Голямата общност от около 400 хиляди български граждани, които живеят и работят в Германия, но остават свързани с родината си, е реален фактор за трансфера на нови знания, умения и модели за развитие на бизнес средата в България. Около мнението се обединиха на работна среща в Президентството държавният глава Румен Радев и посланикът на Федерална република Германия у нас Кристоф Айххорн.

Сред акцентите на срещата са били двустранното икономическо партньорство, перспективите за устойчиво развитие на бизнес климата в България, както и потенциалът за повишаване на добавената стойност в производствата, създадени с германски инвестиции у нас, информира прессекретариатът на държавния глава.

Двамата са засегнали още политиката по разширяване на Европейския съюз и енергийната трансформация в рамките на съюза чрез изграждане на модерна и въглеродно неутрална енергетика, както и детайли около предстоящата в София среща на върха на инициативата „Три морета“, чийто стратегически партньор е Германия.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 13 май 2025 г.

В "България днес" на 13 май слушайте: 01:55 - Актуална информация от България и света 10:18 - Прогноза за времето у нас и по света 15:40 - Какво "казва" президентът с предложението си за референдум за въвеждане на еврото у нас?..

публикувано на 13.05.25 в 19:00

Президентът: Мнозинството крачи към еврозоната, но отдалечава България от Европа

В страха си от гласа на българските граждани при провеждане на референдум за готовността на България да въведе еврото през 2026 г., днес новото мнозинство в парламента погази Конституцията и законите, употребявайки председателя на Народното събрание...

публикувано на 13.05.25 в 17:55

Етнографската изложба "Потопеното наследство" повдига сериозни екологични въпроси

В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва мащабно строителство на язовири в цялата страна. Така в периода 1950-1985 г. биват построени 216..

публикувано на 13.05.25 в 13:45