Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Родителски протест заради недостига на места в детските градини

Снимка: БГНЕС

Днес на пореден протест пред Столичната община излизат родители заради липсата на места в детските ясли и градини. Гражданите са избрали за мото на своето недоволство “Място за всяко дете!”. Оказва се, че след първото класиране за детските заведения не са приети над 10 хил. деца, а място има само за 9 хиляди. От общината обаче обещават при второто подреждане да се появят още места, а наесен да бъдат открити нови групи.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Облачно и хладно начало на новата седмица в повечето райони

През нощта в равнините и котловините ще се задържи мъгливо или с ниска облачност. Сутрешните температури в повечето райони ще бъдат между 0° и 5°, в София – около 1°. В понеделник вятърът ще се ориентира от северозапад, в Източна България от..

публикувано на 02.02.25 в 17:55
Карлос Контрера

За бойкот на големите хранителни вериги в България заради високите цени призова ВМРО

За бойкот на големите хранителни вериги в България заради спекулативно високите цени призова през "Фейсбук" заместник-председателят на ВМРО Карлос Контрера. Призивът е по примера на бойкота на хранителните вериги в Хърватия, последвал и в други балкански..

публикувано на 02.02.25 в 11:57

Икономисти настояват за извънреден конвергентен доклад за еврото

Икономисти и финансисти инициираха петиция с искане да не се отлага подаването на заявление за извънреден конвергентен доклад от Европейската комисия за въвеждането на еврото у нас и такъв да бъде поискан не по-късно от февруари. "Ако не се предприемат..

публикувано на 02.02.25 в 10:03