В началото на своята впечатляваща кариера Людмил Ангелов печели редица отличия от престижни международни конкурси – „Фредерик Шопен“, (Полша), Palm Beach (САЩ), Piano Masters (Монте Карло) и World Piano Masters Tour (Франция). Изнасял е рецитали и камерни концерти на няколко континента, бил е солиcт на някои от най-добрите световни оркестри, под диригентството на големи имена. Някои от залите, в които е свирил – „Музикферайн“ във Виена, „Концертгебау“ в Амстердам, „Плейел“ и „Гаво“ в Париж, „Линкълн център“ в Ню Йорк, „Ла Скала“ в Милано, BOZAR в Брюксел, Операта в Монте Карло, „Аудиторио насионал“ в Мадрид, залата на Московската консерватория, Националната филхармония и Националната опера във Варшава... Албуми с негови изпълнения са издадени от големи световни компании. Днес той е сред най-известните съвременни пианисти, с активна концертна и педагогическа дейност. Професионалният му живот е свързан с различни държави, но никога не е прекъсвал връзката си с България и българската публика.
В края на юни Людмил Ангелов навършва 60 години. По този повод Софийската филхармония организира три концерта, които представят различни страни на музикантското му битие. Като камерен изпълнител го чухме в програмата „Людмил Ангелов и приятели“, заедно с Виктория Василенко (пиано), Румен Цветков (виола) и Струнен квартет „Филхармоника“.
„Очаквам с голямо нетърпение втория концерт от поредицата „Людмил Ангелов 3х20“ на 6 юни в зала „България“ – споделя пианистът. – Програмата е съставена изцяло от произведения на Джордж Гершуин. Аз ще изпълня „Рапсодия в синьо“.Много се радвам, че ще имам възможност да съм първият пианист, който ще свири на новия роял, закупен от Софийската филхармония за зала „България“. Ще бъде наистина специално изживяване за мен. Предстои ми концерт в Пловдив, на Фестивала за камерна музика, заедно с Румен Цветков ще изпълним прекрасна руска програма. Последният от трите концерта „3х20“ е солов рецитал и ще бъде точно на рождения ми ден – 27 юни. В програмата съм включил творби от Шопен и други полски пианисти-композитори. И трите събития са част от международния фестивал „Софийски музикални седмици“. Непосредствено след това ще започне моят пореден майсторски клас в Нов български университет, който ще се проведе от 28 юни до 10 юли, а заключителният концерт на най-добрите участници ще бъде в зала „България“. Прекрасно е, че НБУ и тази година подкрепя младите таланти.“
Пианистът се надява скоро животът ни да се върне към предишното си темпо: „Хората на изкуството трябва да пътуват, да се срещат с публиката по света. Артистът е космополит, той не може да принадлежи на едно конкретно място. През последната година тази обичайна динамика на живота ни пострада по разбираеми причини. Надявам се, че ще се върнем към това, което правехме преди. В момента съм в България и се радвам, че мога да споделя, това, което правя с моята любима българска публика.“
"Или се раждаш артист, или изобщо не ставаш такъв” - ехото от истинността на тези думи на родената на 2 декември в Ню Йорк прима на световната опера Мария Калас се долавя и днес. Точно 101 години след рождението на Калас една българка, истинска..
За Пламен Бонев De La Bona, като изпълнител и автор на музика 2024 година е изпълнена с обич. "Обичам" е заглавието на последния му сингъл, който е дал име и на най-новия му албум, събрал десет негови песни. Певецът разказва, че е работил по тази..
Младият певец Тодор Гаджалов представя новата си авторска песен "Заключена врата". Тя е вдъхновена от борбата на всеки човек със собствените му препятствия и предизвикателства. "Това е история за пътя нагоре – труден, но пълен с надежда...