Най-големият детайлно разработен стенопис-графит в Източна Европа и Балканите вече може да бъде видян в Сливен. Композицията носи заглавието „Жар“ и е дело на световноизвестния български графити артист – Станислав Трифонов (Насимо). Един от първите „улични художници“ в България, той започва да рисува на обществени места в средата на 90-те години на ХХ век, когато графити културата се появява в страната ни.
Повече от две десетилетия по-късно негови работи могат да се видят по фасади на сгради по целия свят – от Канада, Великобритания, Западна Европа, през Балканите, Турция, Русия, достигайки Индия и Китай. Станислав Трифонов е завършил специалност „Изящни изкуства“ във Великотърновския университет, което обяснява отличителната му черта да смесва най-добрите техники и похвати от съвременните графити с класическото изкуство и живописта. Така се ражда неговото “Fine Graff Art”. Насимо е първият графити-артист у нас с изложба в Националната художествена галерия „Квадрат 500“ в София, представена в началото на 2020 г.
Последната му работа в Сливен представлява 12 отделни разработени в детайл и концептуално свързани рисунки, направени за близо два месеца, които разказват за пътя на виното и човешкия живот. Разположени са върху върху 11 винификатора (индустриални съдове за съхранение на вино) в изба „Сините скали“ и обхващат площ от над 1000 кв. м.
Съставил: Весела Кръстева
Седмицата започна с болка, защото болката на съседа ни е и наша. И с осезаема вълната на съпричастност в българското общество към семействата от македонския град Кочани, чиито деца бяха изпепелени в дискотека без лиценз и при престъпна..
Вторник ще бъде ден за национален траур, като израз на солидарност с най-близката ни съседка на Балканите, съобщи премиерът Росен Желязков. При пожар в дискотека в македонския град Кочани загинаха 59 души и още 155 бяха ранени. Трагедията в..
Република Северна Македония е в седемдневен траур. Град Кочани, където пожар в дискотека отне живота най-малко на 59 души – млади хора и деца, почти всички между 14 и 25 години – днес е обвит в мълчание. "С часове продължи бдението в градинката в..
Институтът за изследване на климата, атмосферата и водите при Българска академия на науките (ИИКАВ-БАН ) организира конференция и тържествено събитие,..
59 души загинаха, а 155 пострадаха при пожар по време на концерт на популярната група "ДНК", избухнал снощи в дискотека "Пулс" в град Кочани,..
В София се провежда протест с искането да бъдат наложени максимални присъди на мъж и жена, умъртвявали животни по особено жесток начин. В онлайн петиция..