Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дискусия ще постави въпроси за собствеността и финансирането на медиите

Велислав Минеков
Снимка: БГНЕС

Министерството на културата организира дискусия „Държавата и медиите”, с която ще постави началото на обществен мониторинг върху теми като собственост и концентрация на медиите, прозрачно публично финансиране, свобода на изразяване и защита на журналистите. 

Служебният министър на културата Велислав Минеков изрази мнението, че трябва да се защити свободата на словото, както и че обществените медии не бива да обслужват политици и партии.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Спасители търсят оцелели с кучета на мястото на срутена сграда след земетресение в Банкок, Тайланд.

Няма данни за пострадали българи при земетресението в Мианмар

Към момента няма данни за пострадали български граждани при земетресението в Мианмар, което предизвика рухването на небостъргач в Банкок. Това съобщиха от Министерството на външните работи за БТА. Посолството на България в Ханой следи развитието..

публикувано на 28.03.25 в 16:21
ГКПП „Капитан Андреево“

До три месеца започва ремонт на ГКПП "Капитан Андреево" на границата с Турция

До три месеца трябва да започне реконструкция на граничния контролно-пропускателен пункт "Капитан Андреево" на границата ни с Турция. Очаква се тя да продължи една година и да завърши преди началото на засиления летен трафик на 2026 г. Това обяви..

публикувано на 28.03.25 в 15:27

Кирил Петков е обвиняем по дело за принуда

Съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков е обвинен за заплахи към бившия министър на електронното управление Александър Йоловски, във връзка с обществени поръчки. Той е с мярка за неотклонение "парична гаранция" от 5 000 евро, но..

публикувано на 28.03.25 в 13:35