Ако пътувате из западния столичен квартал „Люлин“, няма как да не ви направят впечатление няколко нестандартни автобусни спирки. На тях са изобразени ликовете на български владетели и са отбелязани важни факти за управлението им. Този нестандартен подход към популяризиране на историята ни е част от инициативата „Велика България“, чиято цел е да повиши интереса към историческото ни минало, да се насърчи четенето и да се възпита родолюбие в младите жители на квартала.
Реализацията на идеята е резултат от съвместната работа на район „Люлин“ и Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни.
В хасковското село Подкрепа се радват на първите щъркели за тази година. " В двете гнезда до храма “Свети Пророк Илия” вчера на свечеряване пристигнаха двойка и друга самотна птица, която вероятно очаква партньорката си ", каза кметът Татяна..
Двайсет и пет деца и младежи, оцелели след отвличане от терористи в тунелите под Газа или с родители все още в ръцете на "Хамас", получиха десет дни щастие в българския зимен курорт Банско. Ски ваканцията им беше осигурена от благотворителната..
В разделното време, в което днес живеем, е все по-важно да се държим заедно и да се подкрепяме , заяви президентът Румен Радев на тържествената вечеря ифтар в София по повод началото на свещения месец за мюсюлманите Рамазан. В качеството си на..
На церемония в присъствието на президента Румен Радев българското знаме беше издигнато на 21 метров пилон в местността Звездата край Етрополе близо до..
Талантливият млад художник Недислав Пеев, диагностициран с 90% аутизъм, от днес разполага със собствена галерия в Добрич. Благодарение на..
Архиерейска заупокойна света литургия беше отслужена в митрополитската катедрала “Св. великомъченица Неделя” по повод първата годишнина от смъртта на..