От днес до 18 юли столичният Амфитеатър Sofia Ring Mall ще събере под открито небе социални предприемачи от цялата страна. По време на фестивала на разпънатите шатри ще се предлагат красиви, практични и вкусни продукти на български социални предприятия, ще се провеждат също творчески работилници и събития за малки и големи. Посетителите ще имат възможност да научат историите на предлаганите изделия, какви съдби са преплетени в направата им и как покупката може да окаже положително въздействие. Базарът да се превърне в място за споделяне и общуване, е целта на организаторите от Българския център за нестопанско право.
18 март 2025 г. е Ден на национален траур и у нас в памет на жертвите, загинали при трагични обстоятелства в гр. Кочани, Република Северна Македония. Решението за това взе вчера Министерският съвет. Българското правителство изказва..
Пещерен клуб "Под Ръбъ" представя фотографска изложба, по повод 96 години от началото на организираното пещерно дело в България. Експозицията, която се открива на 18 март, на Моста на влюбените до Националния дворец на културата, съдържа 60 кадъра,..
През нощта вятърът ще се ориентира от север-североизток, ще се усили и с него ще продължи да нахлува студен въздух. Във вторник ще преобладава облачно време. На много места ще има валежи от сняг, в Горнотракийската низина и по Черноморието – от..
България, далечна като мираж, се оказва любима за човек, който никога не е стъпвал в страната ни. От близо 50 години г-н Джаянта Чакрабарти следи всичко,..
От МВнР предупреждават българските граждани, които възнамеряват да посетят гр. Истанбул, че считано от 19 март 2025 г. от страна на турските власти са..
Един от двата големи профсъюза в България - Конфедерацията на независимите синдикати в България, организира тази сутрин протест до сградата на..