380 млн. лв. по Плана за устойчивост и развитие ще бъдат насочени към създаването на дигитални умения чрез платформа за базови обучения. Проектът, който ще засяга подобряването на компютърната грамотност при възрастните хора, ще се осъществява от социалното министерство. Според данни на Европейската статистическа служба от 2019 г. българите се намират на последно място в Европа по цифрови умения. Затова и се налага минимум 1,6 млн. души да преминат през курсове за придобиване и надграждане на умения за работа с новите технологии. “Пандемията до голяма степен засили тези процеси", коментира служебният зам. социален министър Иван Кръстев.
Пред българското посолство в Стокхолм е открита изложба на емблематични културни и природни туристически обекти от България. "България е страна с впечатляваща история, богато културно-историческо наследство и неповторима природа. Тази изложба е..
Излязохме да защитим свободата. Ще продължаваме да се борим. Протестът продължава в сряда, заяви пред БНР водачът на партия “Възраждане“ Костадин Костадинов. “Протестът продължава и вътре в Народно събрание. Ще се съпротивляваме до последно", каза..
Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се събраха на 22 февруари на площад "Света Неделя". Те шестваха до къщата на генерал Христо Луков, където..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..
За „отварянето” през радиото между България и Северна Македония веднага, след като България призна отделилата се от Югославия млада държава,..
България ще участва в съвместни обществени поръчки в областта на отбраната на ниво ЕС по проекти за придобиване на системи за противовъздушна..