94 са новите случаи на коронавирус в страната за изминалото денонощие. Положителни са 1,4% от направените 6691 теста, сочи Единният информационен портал. Данните от последния ден на седмицата не са напълно представителни за проследяване развитието на пандемията.
Регистрираните активно болни са 8379. Хоспитализирани са 810 пациенти. 81 инфектирани се лекуват в интензивни отделения. 2-ма души с установен Covid-19 са починали за последните 24 часа. Като излекувани са отчетени 9 човека.
В неделя са направени 2171 ваксини. Общо поставените дози вече са 2 030 301. Със завършена имунизация - получили една доза от препарата на „Янсен“ или две дози от останалите три одобрени ваксини в ЕС - вече са 1 001 143 българи.
Парламентът ще изслуша днес министъра на отбраната Атанас Запрянов и министъра на външните работи Георг Георгиев относно "въпросник", изготвен от страна на САЩ, по теми, свързани с готовността на България за участие в специална военна операция на..
Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава инициатива у нас. В първия ден на бойкота по данни на Министерството на финансите оборотът на..
На 19 февруари в "България днес" отдаваме почит на Апостола на свободата Васил Левски. 152 години след неговата безвременна смърт ще обвием делото му с живата памет днес сред сънародниците в чужбина. Ще ви разкажем как песента е била..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..