През последното денонощие са установени 392 случаи на коронавирус от направените 17 469 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 2,2% от пробите са дали положителен резултат. Най-много новозаразени има в София – 103, в Пловдив – 44 и в Бургас – 43, а вече само в една област – Видин, няма нови случаи. В болница се намират 1013 пациенти - от тях 98 в интензивни отделения. Един човек е починал, докато излекуваните наброяват 17. Активните случаи са 10 747. Вчера са поставени 3278 ваксини срещу коронавирус и с тях общият им брой надхвърля 2 милиона. И с двете дози са имунизирани над 1 млн. души.
На 24 февруари "България днес" е изпъстрена със събития и прояви общностите на сънародниците ни зад граница. Ще започнем с темата за свободата и бъдещето, която придоби нови и различни измерение за Европа след 24 февруари 2022 година и случилото се в..
Във вторник , 25 февруари, минималните температури ще са между минус 5 и 0°, на североизток и до минус 11°. В София ще е около минус 3°. Сутринта край реките са възможни мъгли. През деня слаби превалявания от дъжд ще има на места в югозападните..
Съвместна специализирана алпийска подготовка провеждат военнослужещи от 101-ви алпийски полк от състава на Сухопътните войски на Българската армия и от Въоръжените сили на Румъния. От 24 до 28 февруари те ще тренират в реална обстановка на..
Празничното богослужение по освещаването на новия български православен храм в Лондон възглавява Негово Светейшество българският патриарх Даниил, който..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Въпреки забраната на Столична община се проведе "Луковмарш" при изключително засилено полицейско присъствие. Участниците в крайнодясното шествие се..