Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Има заразени с ковид български ученици в Австрия

Снимка: архив

Огнище на Covid-19 е установено сред група български ученици, които са на езиков лагер в гр. Кнапенберг в Австрия, област Каринтия. Групата е пристигнала на 1 август, като всички лица са влезли в страната с отрицателен тест. Децата са тествани и на всеки 48 часа.

На 9 август са установени първите положителни проби. Местните здравни власти са изолирали инфектираните. От 51 деца на възраст между 14 и 16 години Covid-19 е установен при 14 от тях, като според местните здравни служби те нямат симптоми.

Двама от ръководителите на групата също са заразени, но при един от тях болестта протича със симптоми. Българското здравно министерство вече организира прибирането на групата в България.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 18 февруари 2025 г.

В "България днес" на 18 февруари говорим за филма "Милен", посветен на журналиста Милен Цветков, който ще има премиера на 20.02. Обсъждаме го с Веселин Диманов и Димитър Стафидов, автори на "Моралът е доброто", документална лента за друга емблематична..

публикувано на 18.02.25 в 19:00

Мразовито време в средата на седмицата

В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..

публикувано на 18.02.25 в 18:10

Президентът: Употребата на наркотици от младите застрашава нацията ни

Президентът Румен Радев свика днес заседание на Консултативния съвет за национална сигурност, посветено на рисковете и заплахите пред националната сигурност, произтичащи от разпространението на наркотични и упойващи вещества сред подрастващото..

публикувано на 18.02.25 в 17:45