Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Испания постави цяла България в рисковата зона за Covid-19

Снимка: europarl.europa.eu

Всички български граждани, пътуващи за Испания, ще трябва да представят тест за COVID-19, сертификат за ваксинация или документ за преболедуване на коронавирус при влизане в страната. 

Към момента цялата територия на България е поставена в списък на държавите в риск, а не само определени райони на страната, както досега, съобщи българското МВнР. 

По информация на българското посолство в Мадрид мярката влиза в сила от 23 август 2021 г. 

При влизане в Испания българските граждани следва да представят един от следните документи: 

∙  Документ за завършена ваксинационна схема срещу COVID-19 /14 дни след поставянето на последната доза/. За завършена ваксинационна схема се приема поставянето на съответен брой дози от ваксини на производители, официално признати от ЕС; 

∙  Документ, показващ отрицателен резултат от проведено до 72 часа преди влизането в страната изследване по метода на полимеразната верижна реакция (PCR), или бърз антигенен тест за доказване на COVID-19, проведен до 48 часа преди влизането в страната, считано от вписаната в документа дата на проведеното изследване; 

∙  Документ, издаден от медицинско заведение, удостоверяващ преболедуването на COVID-19 – валиден от 11-тия ден след направен положителен PCR тест до 180-ия ден; 

∙  Дигитален сертификат на ЕС за COVID-19, удостоверяващ едно от горепосочените изисквания.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В зоопарка на Бургас животни и хора могат да общуват без прегради

Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..

публикувано на 14.02.25 в 10:05

Празникът "Любов и вино" съчетава традиции в центъра на София

В дните от 14 до 16 февруари събитие под мотото "Любов и вино" ще позволи на софиянци и гостите на столицата ни да съвместят нашенския празник на виното Трифон Зарезан и западния Свети Валентин, известен като "ден на любовта". То ще се провежда..

публикувано на 14.02.25 в 09:30
Сърце от лед...

Ниски температури и облаци в горещия празник на любовта и виното

През следващото денонощие, над по-голямата част от страната, облачността ще се задържи значителна с временни разкъсвания. През нощта, в повечето райони ще бъде почти тихо. Сутринта на отделни места ще има намалена видимост. В петък , 14..

публикувано на 13.02.25 в 18:10