В понеделник категорично няма да има извънредно заседание на парламента, защото предложението е постъпило късно и ще бъде нарушение на правилника, заяви пред бТВ председателят на Народното събрание Ива Митева. Тя добави, че не знае кога ще бъде разпуснат парламента, но се надява в сряда депутатите да се съберат на редовното си заседание. Затова и тя призова президента Румен Радев дотогава да не разпуска Народното събрание. На извънредното заседание по предложение на “Демократична България", “Изправи се, БГ! Ние идваме” и “Има такъв народ” трябваше да бъде разгледан на второ четене законопроекта за прехвърлянето на Бюрото за защита на свидетелите от главния прокурор към правосъдното министерство.
По-късно на извънреден брифинг Мая Манолова от “Изправи се, БГ! Ние идваме!” заяви, че Ива Митева нарушава Конституцията с отказа си да свика извънредно заседание на Народното събрание. Според Манолова при искане на минимум 1/5 от депутатите парламентарният председател е длъжен да се съобрази с волята им. От своя страна, съпредседателят на “Демократична България” Христо Иванов призовава чрез своята фейсбук страница Ива Митева да свика утре или най-късно във вторник сутринта пленарното заседание. По думите му, има достатъчно примери за това, че когато нещо е истински приоритет, се намира и процедурно решение.
Икономисти и финансисти инициираха петиция с искане да не се отлага подаването на заявление за извънреден конвергентен доклад от Европейската комисия за въвеждането на еврото у нас и такъв да бъде поискан не по-късно от февруари. "Ако не се предприемат..
През нощта облачността ще се увеличава. В низините и котловините, след временно подобрение на видимостта, ще се образува мъгла или ниска слоеста облачност. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Минималните температури ще бъдат между минус 2°..
Условията за зимни спортове и преходи в планините са добри . Според информацията на сайта на Планинската спасителна служба на Българския Червен кръст, времето в планините е слънчево и тихо, на места по високите части подухва слаб вятър. В..
Подкрепа за дейността на Института по социални дейности и практики в София е каузата, която ще обедини организатори и гости на превърналия се в..
16 268 са новите българи през 2024 г., става ясно от отчета на комисията към вицепрезидента Илияна Йотова за миналата година. Така за първи път от 4 г...
Отлагането на искането на конвергентен доклад за влизането на България в еврозоната не е фатално. По-важно е да се постигне стабилност в управлението,..