Идеята е на барабаниста Христо Йоцов – известен изпълнител, композитор, преподавател, осъществил десетки авторски проекти. Само че този път той е решил да представи музика, създадена от друг, не по-малко популярен негов колега – тромпетиста Михаил Йосифов. След броени дни, столичните почитатели на джаза ще имат възможност да присъстват на премиерния концерт. „През последните години Мишо е част от безброй концертни и звукозаписни проекти в различни стилове, но в YoYo той е изцяло в ролята си на джазмен. Написал е много хубава музика, която не се изпълнява пълноценно според мен. Реших, това е възможност да се експонира неговото творчество“ – казва проф. Йоцов.
Разбира се, името на проекта и бенда, който ще го представя е съставено от първите срички на Йоцов и Йосифов. Играта на думи с т.нар. „йо-йо ефект“ вероятно също не е случайна, тъй като музикантите очакват разширяване на мащабите. Ето за какво става дума:
Програмата, която YoYo представя, в основната си част е съставена от нови пиеси на Мишо. Има и някои познати заглавия. Но за мен най-важен е празникът на сцената, а той несъмнено ще се получи с такива музиканти – поканили сме Борис Таслев (контрабас), както и двама чужденци, които вече живеят в България – саксофониста Арнау Гарофе-Фарас и пианиста Стийв Хамилтън.“
Все още няма записи на музиката от новия проект, но да припомним един от предишните, наречен Jazzball – авторски пиеси на Христо Йоцов с участието на Михаил Йосифов.
Снимки: Плевенска Филхармония
Джоеф Джипси Кингс Фемили (JOEF Gipsy Kings Family) записаха "Fuego Del Amor" - песен с българската певица Сандра Александрова. Историята започва преди три години, когато Сандра и нейният продуцент Артур Надосян гостуват в Ница – там се..
Най-новата песен на Михаела Филева - "Последна сълза" излезе с видеоклип, продуциран от самата изпълнителка. 2025-а е година на ново начало за нея, тъй като поема посоката на самопродуциращ се артист с нов разпространител и нов YouTube канал...
В края на 2024 г., два месеца след "Песен за нея" , Папи Ханс представи следващия си проект, зареден с много емоции - "Паркинга". Песента вече е сред любимите на почитателите му хитове в новия албум на изпълнителя "Цветовете на тъгата". За нея..
"Студ, дърво и камък се пука, гладни от два или три деня, а той пее и сè весел! Вечер – дордето ще легнем – той пее; сутрин, щом си отвори очите, пак..
Макар че тачим Васил Левски като светец, не са много народните песни, посветени на него. Днес ви предлагаме една от тях – "Кажи ми, горо" – в изпълнение..