ГДБОП разби схема за издаване на фалшиви ТЕЛК решения в София. Седем души са задържани, трима от които лекари. Медиците са председателствали ТЕЛК комисии, а останалите четирима са посредничели. Именно посредниците са водели при лекарите хората, за да бъдат освидетелствани с фалшиви ТЕЛК-ове, а заплащането е започвало от 1000 лв. - според социалния статус.
Според главния секретар на МВР Петър Тодоров случаите са много и държавният бюджет е ощетен с милиони левове.
По информация на БНР операцията се е провела в три лечебни заведения – едната за онкологични заболявания, а другите две са градски болници.
От Университетската специализирана болница за активно лечение по онкология обаче отрекоха при тях да е имало полицейска акция. Образувано е следствено дело под надзора на Специализирана прокуратура.
Известната радиожурналистка, позната сред широката аудитория като водеща на знаковото предаване на БНР "Разговор с вас" Божана Димитрова отбелязва днес 85-ата си годишнина. В интервю за БТА тя сподели, че след толкова много години работа пред..
Протест пред сградата на Българската народна банка в защита на българския лев и против влизането на България в Еврозоната започна по обяд в центъра на София. Организатори са партия "Възраждане" и граждански организации. Участниците настояват за..
Спряха частично ремонта на "Дунав мост", свързващ България и Румъния, предаде БНТ. Това се е наложило заради ниските температури през последните дни в Русе и цялата страна.Очаква се следващата седмица ремонтните дейности на "Дунав мост" да бъдат подновени...
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на..
Излязохме да защитим свободата. Ще продължаваме да се борим. Протестът продължава в сряда, заяви пред БНР водачът на партия “Възраждане“ Костадин..