Столичната галерия Vivacom Art Hall ще излъчи с лайв стрийминг от Париж едно от най-чаканите културни събития в Европа – официалното откриване на последния проект на Кристо “Опаковането на Триумфалната арка”.
"Ще бъде като жива, ще се съживява от вятъра и ще отразява светлината. Гънките ще се движат, повърхността на паметника ще стане сенсуална", казва творецът от български произход, когато представя инсталацията си. През 1961 г. Кристо пристига в Париж и от този момент нататък изпитва силно влечение към Триумфалната арка. Шейсет години по-късно проектът му е изпълнен и монументът е обвит в 25 хил. кв. м. рециклируем полипропиленов плат в сребристосин цвят и 3 хил. кв. м. червено въже. Временната арт инсталация на Кристо ще може да бъде видяна до 3 октомври т.г.
Днес следобед вторият хеликоптер за оказване на спешна медицинска помощ по въздуха кацна в България, съобщи здравното министерство. Той ще бъде разположен в регионалната база на HEMS в гр. Сливен. Сформирани са и осемте авиомедицински екипи, които..
Министърът на външните работи Георг Георгиев прие днес в МВнР Сюзън Фалатко, която пристигна в София преди няколко дни като временно управляващ посолството на САЩ в България. В съобщение на МВнР се посочва, че по време на срещата министър Георгиев и..
През следващата седмица КТ "Подкрепа" започва серия от срещи с парламентарните групи в Народното събрание по темата за бюджета, съобщи БТА. По време на разговорите синдикатите ще предложат своите виждания за увеличението на заплатите в..
Двайсет и пет деца и младежи, оцелели след отвличане от терористи в тунелите под Газа или с родители все още в ръцете на "Хамас", получиха десет дни..
Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници! Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край..
Хиляди българи, от всички краища на страната, се събраха днес в Пампорово и заедно отпразнуваха националния празник – Трети март. Голямото спускане с..