Бургазлии спечелиха европейската титла по акробатика

Георги Стоянов и Владимир Коточев донесоха първата за България европейска титла в акробатиката за младежи. Те спечелиха в категорията двойки младежи 11-17 г. на първенството за юноши и девойки, което се провежда в италианския град Пезаро.

Състезателите на КСА Бургас, възпитаници на Камелия Борисова и Мария Желева, изпълниха перфектно съчетанието си, поставено по музика на Майкъл Джексън и събраха най-високите оценки – 27. 650 точки. След тях се класираха представителите на Русия с 26.900 точки и Великобритания – 26.800 точки.

Олимпийските шампионки - Лаура Траатс, Стефани Кирякова, Мадлен Радуканова, Симона Дянкова и Ерика Зафирова

Ансамбълът по художествена гимнастика няма да играе на световното в Япония

Олимпийските шампионки от българския ансамбъл по художествена гимнастика няма да играят на Световното първенство, което започва на 27 октомври в японския град Китакюшу. Причината е контузия на Лаура Траатс. Информацията бе потвърдена от..

публикувано на 26.10.21 в 12:41
Уилиям Чолов

Радослав Росенов и Уилям Чолов са европейски шампиони по бокс

Два златни и два бронзови медала от Европейското първенство по бокс за младежи в Будва, Черна гора спечелиха българските национали.  Радослав Росенов в категория до 60 кг и Уилиам Чолов до 75 се качиха на върха на почетната стълбичка. С бронз се..

публикувано на 24.10.21 в 10:39

Биляна Дудова оглави световната ранглиста в своята категория

Българската шампионка по борба Биляна Дудова поведе световната ранглиста в категорията до 59 кг. Това става след като 24-годишната състезателка на „Юнак Локомотив“ в гр. Русе спечели първа световна титла в своята кариера на шампионата на планетата в Осло...

публикувано на 19.10.21 в 13:54