Служебното правителство прие решение, с което освобождава Илия Гюдженов като председател на Държавната агенция за българите в чужбина (ДАБЧ). За председател на Агенцията е определен Тодор Ванчев, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.
Тодор Ванчев е бил експерт в ДАБЧ и член на Съвета по гражданство към Министерството на правосъдието, а към момента е бил главен експерт в Дирекция „Висше образование” на Министерството на образованието и науката.
50 деца и младежи, живеещи на три континента, в 13 различни държави по света, се включиха в Международен литературен конкурс за деца от българските общности по света между декември 2024 г. и март 2025 г. За това съобщи организаторът - Посолството..
Възпитаниците на Българското неделно училище "Иван Вазов" в Париж и техните татковци са подготвили специална програма с изненади за своите майки по повод 8 март. На Международния ден на жената и на стотици километри от родината ще бъде напомнено, че..
Българското национално радио обявява конкурс за есе за ученици и студенти от Украйна и Молдова. Инициативата е част от усилията на медията за изграждане на по-здрава връзка с българските общности по света и се осъществява под патронажа на вицепрезидента..
" Да стоиш на сцената пред толкова много хора, всички да гледат в теб и да слушат българския химн е просто бомба от емоции ", твърди Далия Рогова,..
Експерти от Министерството на образованието и науката и от Изпълнителната агенция за българите в чужбина България, със съдействието на българското..
Стрелба от израелски танк срещу сграда на ООН в Дейр ал Балах в Ивицата Газа е причинила смъртта на българския гражданин Марин Маринов на 19 март..