Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Правителството смени председателя на Държавната агенция за българите в чужбина

Снимка: архив

Служебното правителство прие решение, с което освобождава Илия Гюдженов като председател на Държавната агенция за българите в чужбина (ДАБЧ). За председател на Агенцията е определен Тодор Ванчев, съобщиха от пресслужбата на Министерския съвет.

Тодор Ванчев е бил експерт в ДАБЧ и член на Съвета по гражданство към Министерството на правосъдието, а към момента е бил главен експерт в Дирекция „Висше образование” на Министерството на образованието и науката.

  




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

На гости на българската детска градина в Братислава

А за децата най-впечатляващи са народните танци и носиите от България. Движението е нещо естествено и то прави малчуганите щастливи, обяснява ни директорката и уточнява, че са направили и фолклорен кръжок : "Децата са много щастливи,..

публикувано на 22.02.25 в 08:10

Във вълшебния свят на "Вазовчетата" и българския език в Париж

"Мястото във Франция, в което заедно чертаем на български бъдещето на нашите деца" – така преди година с пост в социална мрежа Янета Димитрова определи своето работно място – българското неделно училище "Иван Вазов" в Париж. То е едно 396-те родни..

публикувано на 21.02.25 в 06:15

Заради зимната обстановка не се препоръчват пътувания до Истанбул

Министерство на външните работи препоръчва на българските граждани, които желаят да посетят Истанбул, да отложат планираното пътуване, освен при крайна необходимост, до нормализиране на метеорологичната обстановка.  На страницата си Ситуационният..

публикувано на 20.02.25 в 12:51