3354 са новозаразените с коронавирус в страната за последното денонощие. Това е със 1472 случая по-малко спрямо събота. 87,81% от новозаразените не са ваксинирани. 13,3% са положителните проби от направените 25 323 теста, сочи порталът coronavirus.bg.
78 518 са регистрианите активно болни. Хоспитализирани са 6792-ма пациенти. Новоприети са 349 болни. 87,11% от тях не са ваксинирани. 602-ма заразени са на интензивно лечение.
За последните 24 часа са починали 58 души с установен Covid. 95 на сто от тях не са били ваксинирани. От началото на пандемията битката с вируса вече са загубили 23 033-ма българи. 310 са отчетените излекувани.
В събота са поставени 11 690 ваксини срещу коронавируса. С пълна имунизация са 1 436 426 души.Спряха частично ремонта на "Дунав мост", свързващ България и Румъния, предаде БНТ. Това се е наложило заради ниските температури през последните дни в Русе и цялата страна.Очаква се следващата седмица ремонтните дейности на "Дунав мост" да бъдат подновени...
Три протеста ще се проведат в столицата днес. От 17 ч. тази вечер от 17.00 ч. от църквата "Света Неделя" ще се проведе Луковмарш в памет на смятания за герой от Първата световна война ген. Христо Луков , който по-късно като министър на отбраната..
"Траки, вино и култура" – е темата на семинар в археологическия комплекс "Долината на тракийските царе" близо до Казанлък, който събира на 22 февруари учени и изследовател от цяла България. Това е девето издание на научния форум, а..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..