Трансфер на знания, обмен на опит в прилагането на високоефективни действени и игрови подходи, стажове, подпомагане на кариерното ориентиране и мотивиране, провеждане на съвместни обучения, кръгли маси и конференции са част от новите възможности за студентите от Стопанския факултет на СУ „Св. Климент Охридски“. Те са факт благодарение на съвместна инициатива с интерактивния център за наука и технологии „TechnoMagicLand“. Чрез нея ще се подпомага подготовката на висококвалифицирани специалисти в областта на икономиката, управлението, финансите, счетоводството и одита, анализа и моделирането на големи бази от данни, информират от Стопанския факултет.
Студентите ще развиват практически умения, запознавайки се с управленския модел на центъра и с разработените в него системи, а преподавателите от факултета, като доказани експерти и безупречни професионалисти, ще предават знания и опит на екипа на интерактивния център.
Стопанският факултет на СУ „Св. Климент Охридски“ е водеща институция в страната и в региона на Югоизточна Европа за обучение и изследвания в областта на икономическите и управленските науки. В официалната рейтингова система за висшите училища в България той трайно заема водещи позиции в направленията „Икономика“ и „Администрация и управление“.
Центърът „TechnoMagicLand“ e открит през 2018 година и предлага интерактивна експозиция с над 50 експеримента в областта на природните науки, математиката, инженерството и технологиите на бъдещето. Екипът разработва и поддържа над 40 уникални STEAM (от англ. наука, технологии, инженерство, изкуство и математика) занимания. През 2021 г. центърът насърчи и идеята за създаването на иновативната магистърска програма „Геймификация в бизнеса, правителствения и неправителствения сектор“, която обучава специализирани кадри за игровата индустрия и управленци, които ще могат да прилагат игрови подходи в работата си.
Снимки: Фейсбук
От 9 януари 2025 г. всеки пътуващ, който иска да достигне до Терминал 2 на летище София с автомобил ще преминава през бариерни системи, които регистрират номерата на автомобилите. Това съобщи операторът на летището СОФ Кънект. Новата система..
Най-разпространените в България имена през 2024 година са били Георги (140 818) и Мария (100 651). След тях се нареждат Иван и Иванка, а после - Димитър и Елена, показват данните на НСИ. При новородените през изминалата година най-популярно за..
В първия ни брой за 2025 г. слушайте: Новогодишно наричане от Бесарабия – за обичая „Поле-поле“ разказва етнографът Галина Манолова; За предизвикателството да издаваш български вестник зад граница и посланията, които той отправя –..
Година на политическа нестабилност и противопоставяния не толкова на идеи за излизане от дългогодишния властови ребус, в който се намира България, а на..
Часовникът на кукления театър е една от емблемите на град Стара Загора вече 48 години. Той е пуснат в действие през 1977 година и е единственият такъв..
В "България днес" на 7 януари ви срещаме доайена на българската общност в..