Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Българският научнофантастичен филм „Ви“ с награда от Berlin Sci-Fi Filmfest

Деян Цвятков (вдясно) получава наградата от директора на фестивала Антъни Стрегер
Снимка: личен архив на Деян Цвятков

Българският късометражен филм „Ви“ /Vi/ на режисьора Деян Цвятков спечели наградата за най-добър филм на  Berlin Sci-Fi Filmfest. Фестивалът се проведе на 5 и 6 ноември в легендарното Babylon Cinema. Призът се връчва за пета поредна година на филма, който едновременно заслужава всички останали награди – за най-добра режисура, сценарий, игра и звук.  

„Ви“ на българския режисьор Деян Цвятков бе отличен сред 70 научно-фантастични филма от 27 държави в различни категории. Ви е компютърна система, която позволява на хората да работят, докато спят. Виктор, нейният създател, е изцяло посветен на това, докато един ден случайно не среща Лора в изкуствен кошмар.  

„Това е награда за целия екип, с който се гмурнахме в ретро-футуристичния свят на „Ви“. Благодаря ви! Нямам търпение да гледаме филма и в България на големия екран,“ – коментира Деян Цвятков.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отдаваме почит на патриарха на българската литература Иван Вазов

Националният литературен музей отбелязва 174 години от рождението на Иван Вазов. Честването преминава и под знака на кръглата годишнина от първото самостоятелно българско издание на романа "Под игото“, публикуван през 1894 г. от издателство "Т. Ф...

публикувано на 09.07.24 в 09:15

"Земята на розите" – филм за надеждата, че можем да сме по-добри и приемащи хората с увреждания

Данни от преброяването на населението у нас, проведено през 2021 година, сочат, че в страната живеят 654 547 лица, които имат призната трайно намалена работоспособност или степен на увреждане. От тях 22 248 са деца, а 632 299 са лицата на възраст 16 и..

публикувано на 09.07.24 в 07:05
Служебният министър Найден Тодоров

Работещите в културата не създават вкуса на обществото, каза министър Тодоров

"По един уникален начин е намерено, как всеки сектор в културата да се финансира погрешно. Хората на изкуството в момента работят точно като фабрики и вместо да създават вкуса на обществото, те са принудени да се водят по този вкус, за да спечелят повече..

публикувано на 08.07.24 в 09:04