Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подготвя се Споразумение за германските военни гробища в България

Снимка: БГНЕС

В Министерството на отбраната е проведена работна среща с представители на германското посолство в София за изготвяне на двустранно Споразумение за статута на военните гробове. Двете страни са изложили своите забележки и корекции към първоначалния текст на Споразумението, изготвено още през 2013 г. Констатирано е, че различията са нищожни и повечето имат чисто технически или редакционен характер.
Очаква се в най-скоро време новият вариант на Споразумението да бъде одобрен и подписан. Германия ще е втората държава, с която се подписва договореност за взаимно опазване на военните гробища, досега България има такова с Унгария.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Честити 89, Радио България!

На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина.  Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!  Въпреки трудното време, през 2021-2022 г. успяхме да възстановим аудио предаванията "България..

публикувано на 16.02.25 в 08:55
Кирил Вълчев

БТА представя уникален шрифт по повод годишнината си

На 16 февруари 2025 г. се навършват 127 години от излизането на първия бюлетин на Българската телеграфна агенция, подписан от нейния първи директор Оскар Искандер. Агенцията е създадена още през 1898 г. с указ на княз Фердинанд I, по модела на..

публикувано на 16.02.25 в 07:30

Хладна неделя, в Североизточна България - сняг

През следващото денонощие ще бъде облачно. В Североизточна България ще завали сняг, който през деня ще обхване много райони от Северна България. В Южна България валежите ще са от дъжд. Интензивни и значителни по количество ще са снеговалежите в..

публикувано на 15.02.25 в 17:50