Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Анкара е недоволна от протестите пред турското посолство в София

Снимка: БГНЕС

Турското външно министерство е извикало на разговор посланика на България в Анкара, Ангел Чолаков. Турската страна е отхвърли твърденията, че българските избиратели са били манипулирани от турските власти по време на президентските и парламентарните избори в България на 14 ноември.

Анкара намира за неуместно, че посланикът на Турция в София е бил извикан спешно от българското външно министерство и е бил обвинен в "неоснователни" твърдения.

Чрез връчена нота е заявено, че очаква да не се злоупотребява с гласуването на българските граждани в Турци. В документа се  осъждат като неуместни проведените от български граждани протести пред турското посолство в София.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

София е домакин на балканския форум В40

Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40 ще се проведе в София между 24 и 25 февруари. Темата на софийското домакинство е “Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж”, а фокусът на българското..

публикувано на 23.02.25 в 17:48

Жълт код за студено време е подаден за 5 области в Североизточна България

В понеделник минималните температури ще са между минус 15 и минус 10 °. По-високи ще са стойностите в Западна България. В София ще е около минус 4°. Сутринта край реките са възможни и мъгли. През деня ще е предимно слънчево. Температурите ще..

публикувано на 23.02.25 в 17:42

Заради войната в Украйна разляха червена боя пред руското посолство

Червена боя беше разлята пред посолството на Русия в София. От видео, публикувано във "Фейсбук" страницата на БОЕЦ, се вижда как симпатизанти на организацията свалят бидони с боя пред сградата и разливат боята. Те развяват знамето на Украйна и държат..

публикувано на 23.02.25 в 14:05