На 26 ноември ще се проведат разговорите за сектор туризъм между партиите БСП, „Има такъв народ“ и „Демократична България“ , които с мандата на "Продължаваме промяната", готвят коалиционно управление. Българската асоциация на заведенията, и Съюзът на заведенията са изпратили писма до партиите с предложения за спешни мерки за спасяване на бранша от бъдещото редовно правителство.
Те искат запазване на ДДС от 9% за хотелите и ресторантите и дотация за скъпия ток. Искат да се върне старият вариант на подпомагане от държавата при доказан спад на оборота от 20% спрямо 2019 г. Искат и обявените вече кредити да се заменят от грантове, които да минат през държавната „Българска банка за развитие”, а не през търговските банки.
Пещерен клуб "Под Ръбъ" представя фотографска изложба, по повод 96 години от началото на организираното пещерно дело в България. Експозицията, която се открива на 18 март, на Моста на влюбените до Националния дворец на културата, съдържа 60 кадъра,..
През нощта вятърът ще се ориентира от север-североизток, ще се усили и с него ще продължи да нахлува студен въздух. Във вторник ще преобладава облачно време. На много места ще има валежи от сняг, в Горнотракийската низина и по Черноморието – от..
Пожарът в дискотека в македонския град Кочани, при който 59 младежи загубиха живота си, а над 150 бяха ранени, провокира превантивни действия от страна на властите в България. Пожарната започва допълнителни проверки на близо 260 обекта в цяла..
18 март 2025 г. е Ден на национален траур и у нас в памет на жертвите, загинали при трагични обстоятелства в гр. Кочани, Република Северна Македония...
Чакаме македонската страна да реши дали има нужда да бъдат взети още 10 души от пострадалите при пожара в Кочани. Това каза президентът Румен Радев..
Шестима жители на град Кочани от Северна Македония пътуват към болница "Пирогов" в София, за да дадат кръв. Те са с рядката кръвна група А, отрицателен..