Всички европейски зeлени сертификати за поставена бустерна доза срещу Covid-19 ще бъдат прегенерирани и могат да бъдат изтеглени от портала на Националната здравно-информационна система https://www.his.bg/ от 20 декември 2021 г. Това се налага, тъй като Европейската комисия промени начина на обозначаване на броя на поставените бустер дози в цифровия сертификат за Covid-19 на ЕС.
Според новите изисквания, които влизат в сила в целия ЕС от 01.01.2022 г., бустерната доза за двудозовите ваксини ще бъде обозначена като „3/3“ в сертификата, а при еднодозовите ваксини ще бъде отразена като “2/2”.
В "България днес" на 19 март ще поговорим за фестивалите у нас и по света, за ангажираността на държавата към този вид събития и за ролята им към образа на България. Предстоят ви любопитни срещи с най-добрата футболистка на..
В четвъртък в 11.01 ч. настъпва астрономическата пролет. Минималните температури ще бъдат минус 5 и 0°. В София ще е около минус 3°. В сутрешните часове на места в равнините ще има условия за намалена видимост. През деня в по-голямата част от..
От МВнР предупреждават българските граждани, които възнамеряват да посетят гр. Истанбул, че считано от 19 март 2025 г. от страна на турските власти са наложени ограничения за придвижване по определени пътни артерии на града, спирки на градския..
18 март 2025 г. е Ден на национален траур и у нас в памет на жертвите, загинали при трагични обстоятелства в гр. Кочани, Република Северна Македония...
Чакаме македонската страна да реши дали има нужда да бъдат взети още 10 души от пострадалите при пожара в Кочани. Това каза президентът Румен Радев..
Шестима жители на град Кочани от Северна Македония пътуват към болница "Пирогов" в София, за да дадат кръв. Те са с рядката кръвна група А, отрицателен..