90-годишнината от установяването на дипломатически отношения между България и Аржентина беше отбелязана с видеомапинг върху фасадата на Националния музей на изящните изкуства в Буенос Айрес - любимо място на аржентинците за разходка и спорт. Атрактивната презентация беше организирана от посолството на България и Министерството на културата на Аржентина.
Дипломатическите отношения между България и Аржентина се установяват през 1931 г., когато първият дипломатически представител и посланик на Аржентина в България Рикардо Оливера връчва акредитивните си писма на цар Борис III, посочват от МВнР.
Аржентина е първата страна в Латинска Америка, с която България установява дипломатически отношения.
Българската общност започва да се формира в началото на 20 век, като през 1929 г. в Аржентина вече има около 10 хиляди български емигранти, напуснали родината по икономически или политически съображения.
Първите българи се заселват в провинция Чако, наричана обикновено „малката България”, както и в градовете Берисо (провинция Буенос Айрес) и Комодоро Ривадавия (провинция Чубут). Днес потомците на тези имигранти поддържат жив българския дух, като създават сдружения, интернет радио и дори телевизионен канал.
В Турция не стихват протестите след ареста на кмета на Истанбул Масовите протести в Турция не стихват, след като на 19 март беше арестуван кметът на Истанбул Екрем Имамоглу. Близо 1900 души са били задържани заради участието в..
Български автори и културни дейци представят страната ни на Международния панаир на книгата в Лайпциг. Сред тях са поетът, писател, композитор и музикант Емануил Видински, който днес ще участва в дискусията "Между Германия и България", модерирана..
Първо издание на Международния театрален фестивал по проекта DoSEL - Драматургия на малките европейски езици, в Кран, Словения, се провежда от 28 март до 2 април. Събитието е част от международната програма на 55-ата Седмица на словенската драма...
30 март е денят, в който се открива летният сезон за Летище Бургас. Крайморският ни аеропорт ще предложи на туристите повече полети и нови дестинации..
Президентът Румен Радев бе гост на празника на Елхово и честването на 100 години от обявяването му за град , съобщи БТА. По думите на..
Президентът Румен Радев, премиерът Росен Желязков и политически и религиозни лидери поздравиха мюсюлманската общност у нас по случай големия празник..